Magunkban kell keresnünk a békét és a harmóniát.
Keressük azt."

(Hironori Otsuka - A Wado Ryu karate stílus alapítója)
Magyarország legrangosabb versenyével zártuk a tavaszi szezon - 2019
2019. május 25-én, a tavaszi szezon utolsó versenyeként a WKF Karate Magyar Bajnokságon vettünk részt Budapesten az UTE jégcsarnokban. Itt az ország minden tájáról, minden vonatkozó karate stílusból érkeznek versenyzők, hogy a 2019-es Magyar Bajnoki címeket eldöntsék. Három versenyzőnkkel képviseltük Piliscsabát. Sok tapasztalattal és egy bronz éremmel tértünk haza.
Csapatunkat ez alkalommal Szentkereszty Kristóf, Berthóty Balázs és Balogh Dávid képviselte.

Kristóf a kadet mezőnyben fontos tapasztalatokat szerzett. Főként, hogy helye van ott és igenis ponterős, meccseket tud nyerni. Egy nyertes meccsel kellett beérnünk, de nagyon fontos hasznos tapasztalat vol.

Balázsnak most sajnos nem jött ki jól a lépés, nem tudott tovább jutni.

Balogh Dávidot ez évben még utánpótlás kategóriában indítottuk, ahol meg is állta a helyét. Ismét utolsó pillanatos fordítással, nyertes meccsekkel a dobogó 3. fokára léphetett, bronzérmet akasztottak a nyakába. Ezzel is jelezve, hogy jövőre már kész lesz, hogy a nagy mezőnyhöz csatlakozzon.